Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

LIGA POLSKICH MENADŻERÓW

SEZON 16
Teraz jest 20 wrz 2017, o 13:49

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 18 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Złote Deflektory '12
PostNapisane: 22 gru 2011, o 15:08 

Złote Deflektory '12

Rada Ligi począwszy od kończącego się właśnie sezonu '12 postanowiła, w ramach lepszej integracji zorganizować na koniec każdego sezonu dla wszystkich menedżerów plebiscyt, w którym wybierać będziemy najlepszych naszym zdaniem kandydatów w dziewięciu kategoriach. Typujemy oczywiście innych menedżerów, a nie zawodników. Plebiscyt będzie nosił nazwę "Złote Deflektory", a głosować można na dowolnego menedżera w każdej kategorii, bez wcześniejszych nominacji. Zwycięzca każdej kategorii (z wyjątkiem kategorii "Dętka Sezonu") otrzyma nagrodę "Złotego Deflektora", która w naszym przypadku będzie wynosiła równowartość 2000 fk. Zastrzegamy również, że nie można głosować na siebie. Dodatkowo, aby zachęcić wszystkich do głosowania, każdy menedżer, który odda swój głos otrzyma 300 fk. Swoje typy oddajemy w tym temacie do czasu rozegrania imprezy kończącej sezon '12, a więc Turnieju Mistrzów. Później nastąpi przeliczenie głosów i ogłoszenie wyników.

Oto kategorie, w których typujemy swoich kandydatów:

Menedżer Sezonu:

Najsympatyczniejszy Menedżer:

Odkrycie Sezonu: (chodzi oczywiście o menedżera)

Taktyk Sezonu:

Sędzia Sezonu:

Pechowiec Sezonu:

Fair play: (trzeba uzasadnić za co)

Dętka Sezonu: (również należy uzasadnić swój typ)

Działacz Sezonu: (tutaj wybieramy najlepszego Waszym zdaniem członka Rady Ligi, z zastrzeżeniem, że nie mogą tutaj głosować sami jej członkowie)

Zapraszamy wszystkich do udziału i życzymy udanej zabawy.

Tytuł: Re: Złote Deflektory '12
PostNapisane: 22 gru 2011, o 15:33 

Menedżer Sezonu: Biardyk

Najsympatyczniejszy Menedżer: Powerman

Odkrycie Sezonu: Szulcu

Taktyk Sezonu: Biardyk

Sędzia Sezonu: Powerman

Pechowiec Sezonu: Sergio

Fair play: Powerman - zawsze pomocny, posędziuje, doradzi.

Dętka Sezonu: Lelu
(nie mogę na siebie)- trudno tu kogoś wytypować bo dużo zależy od osób tworzących UMy. Zagłosowałem na niego tylko dlatego bo jego drużyna zdobyła najmniej punktów z wszystkich drużyn LPM (oprócz mojej), czego powodem jest w dużej mierze skrzywdzenie go UMami na ten sezon (Lelu wie o co chodzi, wiele razy na ten temat rozmawialiśmy).

Działacz Sezonu: Powerman

PostNapisane: 24 gru 2011, o 22:02 

Najsympatyczniejszy Menedżer: Power

Odkrycie Sezonu: Kwadrat :D(wiem, wiem nie jest nowy, ale powrócił w tym sezonie i jego zespół nagle zaczął wygrywać:) )

Taktyk Sezonu: Radkos (poznałem początkowe tajniki tej sztuki:D)

Sędzia Sezonu: Power zdecydowanie

Pechowiec Sezonu: ten kto miał najwięcej kontuzji :D nie pamiętam kto to, chyba to był Biardik

Fair play: Power (jeszcze nigdy nie odmówił mi sędzingu, i ogólnie za całokształt)

Dętka Sezonu: A pamiętacie może Guaniego?? :D "Zostaw muj Rzeszów" itp.:) Wolałbym nie głosować tu na nikogo oprócz siebie (strasznie zawaliłem ten sezon) ale jak musze to będzie to Zagi (a właściwie to Turpik, bo Zielona Góra była bezbarwna i "pewniakiem" do zajęcia ostatniego miejsca)

Działacz Sezonu: TomiKG

PostNapisane: 25 gru 2011, o 11:13 
Taktyk sezonu / Najsympatyczniejszy menadżer

Menedżer Sezonu:Bobic

Najsympatyczniejszy Menedżer:Power

Odkrycie Sezonu: Szulcu

Taktyk Sezonu:Cokus

Sędzia Sezonu:Tomik

Pechowiec Sezonu:Vieri

Fair play: Mucha za final MDMP

Dętka Sezonu: Menago ktorzy nic nie robia dla LPM a tylko wymagaia i poświecaja czas na LPM aby wstawic sklad na forum w danej kolejce!!!

Działacz Sezonu: Tomik(ciągnie ta nasza zabawe od kilku lat i jeszcze mu sie nie znudzilo:P)

PostNapisane: 25 gru 2011, o 12:53 

Menedżer Sezonu: Biardyk – nie tylko za to, że jego zespół został Mistrzem sezonu ’12 LPM, ale również za to z jak dużą przewagą i wielkim spokojem ten cel osiągnął.

Najsympatyczniejszy Menedżer: Filo – bardzo lubię jeździć mecze, gdy przeciwnikiem jest ten menedżer. Zawsze można miło z nim pogadać i atmosfera meczu jest wtedy jakaś inna.

Odkrycie Sezonu: Flamek – zaskoczyło mnie, gdy po tym jak zapisał się on w dziale dla oczekujących menedżerów, nie mając jeszcze klubu bywał prawie na wszystkich imprezach, które odbywały się w naszej zabawie. Co prawda klub dostał stosunkowo niedawno ale niech to będzie swego rodzaju zachęta na przyszły sezon.

Taktyk Sezonu: Mucha – po awansie z II ligi, bez transferów, tak umiejętnie wykorzystywał najsilniejsza parę juniorską w I lidze, że jako beniaminek zajął III miejsce, do końca walcząc co najmniej o baraż.

Sędzia Sezonu: Powerman – lubię, gdy Power sędziuje moje mecze, ponieważ atmosfera spotkania jest wtedy bardziej weselsza i można się trochę pośmiać. Nawet w dniu, kiedy mam zły humor.

Pechowiec Sezonu: Sergio – mój rywal w walce o awans w tym sezonie. Mimo, iż był murowanym faworytem to mi udało się wejść z I miejsca. Wpływ na to miały z pewnością kontuzje w jego zespole, a także początek sezonu, kiedy to spóźnił się on z wysłaniem kontraktów, czego efektem był 1 minusowy punkt, który jak się okazało dałby mu w tym momencie awans.

Fair play: Mucha - za wzorową postawę podczas MDMP.

Dętka Sezonu: Blant - przez cały niemal sezon zostawił swój klub, najsilniejszy „na papierze” zespół, przez co nie został on mistrzem LPM, co powinien osiągnąć bez problemu. Wiem, że podobno spowodowane to jest brakiem dostępu do Internetu, ale ja na jego miejscu, gdybym wiedział, że czeka mnie półroczny rozbrat z LPM zrezygnował bym z funkcji menedżera tego zespołu i wrócił dopiero, gdy będę miał pewność, że mogę. Nawet do słabszego klubu, budować tam od nowa potęgę.

Działacz Sezonu: -

Ostatnio edytowano 10 sty 2012, o 18:05 przez bobic, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 25 gru 2011, o 14:13 

Menedżer Sezonu: Biardyk - za złoto w DMP i zdetronizowanie Czewy

Najsympatyczniejszy Menedżer: Tomik - bardzo lubie z nim rozmawiać, mecze są zawsze ciekawe i w pelni profesjonalne, dzięki jego zaangazowaniu to wszystko trzyma się kupy :)

Odkrycie Sezonu: Flamek - za cierpliwość w oczekiwaniu na miejsce w LPM i bywanie na imprezach, nie będąc jeszcze menago

Taktyk Sezonu: Bobic - za rewelacyjną końcówkę sezonu i awans do e-ligii

Sędzia Sezonu: Radkos - nigdy nie odmówił mi sędziowania meczyku, zawsze pomocny

Pechowiec Sezonu: Sergio - zdublował mój wcześniejszy sezon, prowadził praktycznie całą rundę, by na samej mecie przegrać z Bobicem

Fair play: Cokita - chodzi mi o okres transferowy, wypożyczył mi zawodnika, którego obiecał mi na początku i mając na pewno lepsze oferty kasowo, nie zmienil zdania

Dętka Sezonu: Blant - za zostawienie swojej Częstochowy bez opieki niemalże cały sezon

Działacz Sezonu: Power - nigdy nie odmówil pomocy, zawsze na posterunku (chyba, że ze mną zapije) ;) dzięki niemu jestem od kilku sezonów w LPM

PostNapisane: 25 gru 2011, o 14:16 

Menadżer Sezonu: Biardyk - lekko, łatwo i przyjemnie mistrz

Najsympatyczniejszy Menadżer: Power - tekstami nadawłby się do komentowania GP w Canal+

Odkrycie Sezonu: bobic - Wrócił niedawno do LPM i wjechał Krakowem do ekstraligi

Taktyk Sezonu: - bobic

Sędzia Sezonu: - Power

Pechowiec Sezonu: - Sergio - zabrakło tego nieszczęsnego punktu, poza tym znów trochę kontuzji i brak awansu do ekstraligi z 1ego miejsca

Fair Play: - Power

Dętka Sezonu: - Częstochowa (Blant) - Wydawało się, że nikt nie mógł konkurować z jego składem. Ale wystarczyło zostawić drużynę bez opieki i już "sracz".

Obrazek <-- KLIK :)

PostNapisane: 25 gru 2011, o 22:47 
Odkrycie sezonu

Menedżer Sezonu: Biardyk - pierwsze miejsce mimo że nie miał najsilniejszego skladu, szacun ;)

Najsympatyczniejszy Menedżer: Biardyk - zawsze fajnie nam się rozmawia

Odkrycie Sezonu: Flamek - pojawiał się na imprezach jeszcze przed otrzymaniem klubu ;)

Taktyk Sezonu: Cokus - tabelki biegowe wykute chyba na pamięć :D

Sędzia Sezonu: Power - solidny sędzia, na prowadzonym przez niego meczu nie sposób się nudzić ;)

Pechowiec Sezonu: Sergio - niestety nie awansował do elity ;)

Fair play: Komar - sytuacja z MDM ;)

Dętka Sezonu: Blant super skład, full kasy i przez brak obecności tak spier***ił

Ostatnio edytowano 10 sty 2012, o 18:05 przez RadkoS, łącznie edytowano 2 razy

PostNapisane: 26 gru 2011, o 09:39 

Menedżer Sezonu:Biardyk-chłopak spoko.elegancki jak nikt i zrobił to na co wszyscy czekali!

Najsympatyczniejszy Menedżer:Power-z nim to mógłbym konie kraść!

Odkrycie Sezonu: Dumcio-z takiego gówienka zrobił w końcu jakiś skład.

Taktyk Sezonu:Cokus-okres transferowy{ok}zrobił wymiane na maksa,w trakcie sezonu dobrze wie kogo posłać do boju w 11,12,14,15 biegu tak aby jego druzyna pokonała rywali.

Sędzia Sezonu:Szulcu-kiedy bym nie napisał to posedziuje chłopak.Nie udaje że go nie ma,i nie wymyśla że nie może !Dajcie mu jeszcze większy gwizdek!

Pechowiec Sezonu:Power-niby można głosować na 2 menago ale ja musze na 3.przez nieodliczenie innych ludzi stracił,wrecz pewną pierwsza 4 Ekstraligi.gdyby znał tabale to pewnie inaczej by wzmocnij swoich zawodników.%%.

Fair play: Bobic,zawsze można z nim pogadać,chłopak mistrzu-bardzo zyciowy,I na dodatek prowadzi te swoje żaczki.Wiem że to kategoria fr\er play,ale musiałem go gdzieś umieścić.

Dętka Sezonu: Bomaw,matizg i inni kilkudniowi menadzerzy-za brak zaangażowania w gre, Siarka i Cokus za te utarczki słowne,które doprowadzaja p.Kwiatkowskiego do furri;d {i nie tylko jego}

Działacz Sezonu: Power-chłop ograniety,do wszystkiego podchodzi na luzie-szkoda że nie piłem z wami na meczu.ale na bank odbije sobie w tym roku,o ile przyjedziecie.

za cały ogół:Tomik- każda wolną chwile którą ma oddaje na LPM i chwała mu za to.

PostNapisane: 29 gru 2011, o 12:41 
Działacz sezonu

Menedżer Sezonu: Biardyk - za dokonanie niemożliwego - zdetronizowanie Częstochowy

Najsympatyczniejszy Menedżer: Filo - tylko dlatego, że musiałem wyróżnić kogoś z kilkunastu najsympatyczniejszych, Filip to równy gość, zawsze można z nim pogadać

Odkrycie Sezonu: Flamek - za zaangażowanie w grę jeszcze zanim dostał zespół. Odkąd zarejestrował się na forum widziałem go na nim praktycznie codziennie, nie pamiętam drugiego takiego "oczekującego" odkąd jestem w LPM. W dodatku wczoraj do mnie napisał, że chętnie pomoże przy statystykach, kontuzjach i tym co będzie trzeba

Taktyk Sezonu: Kwadrat - za wyciągnięcie Wrocławia z gigantycznego dołka. Nie wiem, czy się utrzyma, ale przejął zespół w połowie rundy zasadniczej, z bodajże jednym punktem na koncie i doprowadził do barażu

Sędzia Sezonu: Szulcu - chłopak nigdy nie odmawia, nawet gdy go poproszę o odjechanie zaległych spotkań po kolejce

Pechowiec Sezonu: Sergio - ujemny punkt na starcie i kontuzje na początku sezonu być może odebrały mu awans do Ekstraligi

Fair play: Cokus - za postawę w meczu z Częstochową, w którym popełniłem błąd w nominowanych. Mimo wygranego meczu zwrócił mi uwagę i po scratchu przegrał

Dętka Sezonu: Blant - za zostawienie drużyny na kilka miesięcy, przez co LPM-owski Dream Team zawiódł na całej linii, nie zdobywając mistrzostwa i zdobywając w całym sezonie tylko dwa złote medale (BK i MMPK)

Szkoda, że mogę wyróżnić tylko jedną osobę w każdej kategorii, bo na tej liście na pewno powinni znaleźć się też inni menago. Tak się złożyło, że z RL wytypowałem tylko Cokusa (zawsze solidny, lubi ze mną dyskutować i przeważnie ma odmienne zdanie ;) ), ale z pewnością na plus swoją postawą wyróżnił się też przede wszystkim Bobic. Na Powera też można liczyć, tylko musi popracować nad matematyką, do tej pory ma zakaz liczenia tabeli ;) Radkoś w tym sezonie nieco słabiej, ale jest w klasie maturalnej, więc można mu wybaczyć.

Z pozostałych menago na pewno na duży plus zasłużył Dumson. Pokazał, że warto było dać mu jeszcze jedną szansę i z menago, który pierwszy był do "odstrzału" stał się jednym z solidniejszych graczy. Ogromnym zaskoczeniem jest dla mnie postawa, jak to Power mówi, "świeżaków". Szczególnie Szulcu i Flamek dobrze wpisali się w pamięć. Zagi jest taki cichy, mało się udziela, ale o meczach stara się pamiętać. Kielba natomiast przypomina mi trochę Dumsona sprzed roku, dwóch lat. Czasem zdarza mu się nawalić, jak sobie przypomni o czymś to zajrzy na forum, różnie z nim bywa, ale chłopak ma potencjał na dobrego menago.

Ze "starych wyjadaczy" solidnie sobie radzą Vieri, Siara, Spiker, Muchsson, Sergio, a rozczarowali mnie nieco Soft (Michał, wiesz o tym doskonale) i Wiadro. Świadomie nie wymieniłem do tej pory kilku menago, po prostu słabo zapadli w pamięć (np. Matiwrona, Lelu) lub po prostu z niej wypadli (Makles - chłopie, Ty żyjesz? Na forum od pół roku i DWA napisane posty...)

Na koniec osoba, którą w LPM najbardziej szanuję. MEGA PLUS za całokształt należy się Biardykowi. Zakładał tę grę już prawie osiem lat temu (luty 2004) i od tamtej pory cały czas w nią gra z pełnym zaangażowaniem, dzieli się doświadczeniem i przekazuje cenne uwagi. Dzięki wielkie Robert!

Wyszło mi dłuuugie podsumowanie, ale myślę, że nikt nie będzie mi miał tego za złe. Gram w LPM od ponad sześciu lat, w Radzie Ligi jestem od marca 2006 i po prostu obserwuję sytuację na bieżąco, wiem kto się nadaje, a kto nie. Pozdrawiam i życzę w Nowym Roku samych sukcesów w LPM.

PostNapisane: 2 sty 2012, o 04:56 
Pechowiec sezonu

Menedżer Sezonu: Biardyk.
Pokonanie Częstochowy i bezapelacyjne zdobycie tytułu DMP mimo licznych kontuzji.

Najsympatyczniejszy Menedżer: Powerman.
Przebija wszystkich choć ma w Rzeszowie konkurencję.

Odkrycie Sezonu: Muchsson.
W poprzednim sezonie awansował do I ligi, a w tym otarł się o awans. Spodziewałem się tego, ale może by się udało, gdyby nie był menelem.

Taktyk Sezonu: Filo.
Skołował dość ciekawy składzik mimo małej padaki jaką miał niedawno. Znowu czołówka I ligi, brakuje tylko awansu, który prawie osiągnął w poprzednim sezonie.

Sędzia Sezonu: Szulcu.
Po otrzymaniu klubu sędziuje wszystko o co się poprosi. Tak więc Power i Tomik spadli na pozostałe miejsca na podium.

Pechowiec Sezonu: Sergio.
Pewniak do awansu, ale się nie udało. Gdyby nie brak obecności na jednym z meczów to pewnie on cieszyłby się z awansu.

Fair play: Muchsson.
Powiadomił mnie o kontuzji (której mógłby nikt nie zauważyć) swojego zawodnika mimo, że jechał po złoto w MDM.

Dętka Sezonu: Blant vel. kisiel.
Opuszczenie drużyny praktycznie na cały sezon. Stworzył Dream Team, a w minionym sezonie zmarnował jego potencjał.

Działacz Sezonu: UF!
Dobrze, że nie muszę wybierać bo miałbym ciężki orzech do zgryzienia na kogo oddać głos, Czy byłby to Bobic (wiele ciekawych pomysłów) czy Tomik (za całokształt i sporo spędzonego czasu z LPM)?

PostNapisane: 2 sty 2012, o 19:17 

Menedżer Sezonu: Biardyk - wiadomo, za pokonanie Częstochowy w DMP.

Najsympatyczniejszy Menedżer: Powerman - lubię jak sędziuje moje mecze.

Odkrycie Sezonu: Flamek - Jest nowy, a bardzo dużo czasu spędza na LPM-ie.Oby więcej menadzerów było. Szkoda że ja nie miałem takiego wejścia.

Taktyk Sezonu: Bobic - Niesamowita koncówka i szczęśliwy awans.

Sędzia Sezonu: Radkos - Nigdy nie odmawia sędziowania meczu.

Pechowiec Sezonu: Sergio - Zdecydowanie najlpszy skład, ale brak awansu.

Fair play: Filo - w pewnym meczu pomyliłem się na początku meczu przy prowadzeniu jego drużyny. Chciał powtórzyć ten mecz, aby nie było problemów. Powtórzyliśmy mecz, a jego drużyna przegrała, ale i tak nie był na mnie zły.

Dętka Sezonu: Blancio - Mało uczestniczył w tym sezonie w LPM. Jeśli nadal Cokus ma za niego grać to chyba to nie ma sensu.

Działacz Sezonu: Tomik - Pilnuje LPM jak nikt. Pewnie gdyby nie on gra już by dawno upadła
(taki mały żarcik).

PostNapisane: 3 sty 2012, o 14:08 

Panowie przypominam, że typujemy do niedzieli 8 stycznia. Podczas Turnieju Mistrzów, a więc w poniedziałek 9 stycznia dobędzie się uroczyste ogłoszenie wyników. Jak jesteście już na forum to zatypujcie, bo jak na razie głosów nie oddała nawet połowa menedżerów.

PostNapisane: 3 sty 2012, o 19:23 
Sędzia sezonu / Fair play sezonu

Menedżer Sezonu: Biardyk za DMP

Najsympatyczniejszy Menedżer: Powerman

Odkrycie Sezonu: zbyt krótki „staż” w LPM abym oddał głos

Taktyk Sezonu: Cokus

Sędzia Sezonu: Matiwrona

Pechowiec Sezonu: Sergio za minusowy punkt który zabrakł do awansu
Fair play: Muchsson za MDM

Dętka Sezonu: Vieri najmniej punktów z drużyn

PostNapisane: 7 sty 2012, o 08:29 
Dętka sezonu

Menedżer Sezonu: Bezapelacyjnie Biardyk - mimo sporego "szpitalu" przez większość sezonu, zdobył majstra robiąc nas bez mydła :D

Najsympatyczniejszy Menedżer: Spiker Tu mam problem :/ gdyż z wieloma z was mam świetny kontakt. Nie lubie tylko Cokity i TomikaKG (bo straszy) ;)

Odkrycie Sezonu: Flamek - za postawę nie mając jeszcze stołka menago. Nie przypominam sobie w mojej 6-letniej karierze podobnego wyczynu. Oby więcej takich prezesów.

Taktyk Sezonu: Bobic Wybierałem pomiędzy Nim, Muchą i Filem. Wybór padł na Bobica za rewelacyjna końcówkę i wydarcie awansu Startowi.

Sędzia Sezonu: Szulcu j.w pomimo krótkiego stażu w LPM zgrabne i bezbłędne sędziowanie, nigdy nie odmawia. Oby tak dalej

Pechowiec Sezonu: Sergio Poza mną największy pechowiec. W ostatniej chwili traci awans. Dobiły nas z Serhiem ujemne punkty na starcie sezonu (oczywiście nasza wina)

Fair play: Muchsson za MDM. W obwodzie miałem jeszcze Fila i Cokusa ale oni mają jeszcze wątroby ;)

Dętka Sezonu: Kwadrat & Kiełba - za kompletną olewkę w najważniejszych meczach sezonu

Działacz Sezonu: -

OMDM - Srebro
MPPK - Złoto
MMPPK - Złoto, Brąz
MDMP - 2x Brąz
GP - Złoto
GPJ - Złoto, Brąz
MO LPM - Srebro, Brąz
IMP - Złoto, Srebro
MIMP - Złoto, Srebro

PostNapisane: 7 sty 2012, o 13:35 
Najsympatyczniejszy menadżer

Menadżer Sezonu: Biardyk

Najsympatyczniejszy Menadżer: RadkoS

Odkrycie Sezonu: bobic

Taktyk Sezonu: - Power

Sędzia Sezonu: - SzuLcU

Pechowiec Sezonu: - Sergio

Fair Play: - Cokus

Dętka Sezonu: - Obaj "trenerzy" drużyn walczących w barażu o I ligę.

PostNapisane: 8 sty 2012, o 22:01 

Najsympatyczniejszy Menedżer:Powerman

Odkrycie Sezonu: (chodzi oczywiście o menedżera):

Taktyk Sezonu:Cokus

Sędzia Sezonu:Radkos

Pechowiec Sezonu:Don

Fair play: (trzeba uzasadnić za co)

Dętka Sezonu: (również należy uzasadnić swój typ) DON bo olał zespół albo JA jak mozna na siebie w tej kategorii :D

Działacz Sezonu: (tutaj wybieramy najlepszego Waszym zdaniem członka Rady Ligi, z zastrzeżeniem, że nie mogą tutaj głosować sami jej członkowie) COKUS

PostNapisane: 10 sty 2012, o 23:41 

Pierwszy plebiscyt LPM - Złote Deflektory 12' zakończony.

Poniżej lista zwycięzców poszczególnych kategorii:

Najlepszy Menedżer: Biardyk

Najsympatyczniejszy Menedżer:
Power

Odkrycie Sezonu:
Flamek

Taktyk Sezonu: Cokus

Sędziowie Sezonu: Szulcu i Power

Pechowiec Sezonu: Sergio

Fair play: Muchsson

Dętka Sezonu: Don_blancjaone

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 18 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1